regulacjebankowe.pl

portal finansowy

W jaki sposób można kupić obligacje skarbowe?
Inwestycje

W jaki sposób można kupić obligacje skarbowe?

Każdy z nas chciałby chronić swoje oszczędności przed inflacją. Sposobów inwestowania naszych oszczędności jest dużo. Nie każdy z nas musi jednak dysponować czasem i umiejętnościami do inwestycji na giełdzie. Natomiast lokaty w banku nie zawsze są w stanie nas ochronić przed wysoką inflacją. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem wydają się obligacje skarbowe.

Czym są obligacje skarbowe?

Obligacje skarbowe jest to forma papierów dłużnych. Oznacza to, że obligacje jest to forma pożyczki, której my jako osoba prywatna udzielamy dużym instytucjom w tym wypadku państwu.

Obligacje skarbowe emitowane są za sprawą skarbu państwa. Jest to świetna i często znacznie bardziej opłacalna forma lokowania naszych środków niż lokata w banku. Dodatkowo jest to bardzo bezpieczna forma inwestowania naszego kapitału.

Szczególnie interesujące są obligacje indeksowane inflacją. Oznacza to, że zysk z naszej obligacji po ukończeniu pierwszego roku będzie wynosił 1 pp. (punkt procentowy) więcej, niż wynosi aktualna inflacja. Dlaczego dopiero po pierwszy roku? Pierwszy rok jest rozliczany na podstawie procentu zawartego w zawieranej transakcji.

Poza obligacjami skarbowymi indeksowanymi inflacją możemy również zdecydować się na stałe lub zmienne oprocentowanie. Obligacje możemy wybrać na różny okres czasu od 3 miesięcy do 10 lat.

Jak kupić obligacje skarbowe?

Zakupić obligacje skarbowe możemy na cztery sposoby:

  1. Zakup obligacji skarbowych poprzez skorzystanie bezpośrednio ze strony internetowej Ministerstwa Finansów, czyli zakup.obligacjeskarbowe.pl. Po zalogowaniu się do serwisu będziemy mieli możliwość wybrania interesującej nas oferty. Następnie wypełniamy niezbędne dane i dokonujemy płatności.
  2. Za zakup obligacji skarbowych w naszym kraju odpowiada bank PKO BP. Dzięki temu mamy możliwość zakupu obligacji skarbowych w każdym Punkcie Obsługi Klientów Biura Maklerskiego PKO BP lub każdym oddziale PKO BP.
  3. Istnieje również opcja telefoniczna. Zakupu możemy dokonać, dzwoniąc pod numer 801 310 210 lub (+48) 81 535 66 55.
  4. Poprzez serwis Inteligo pod adresem inteligo.pl.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *