Zapewnienie ciągłości funkcjonowania aplikacji dostarczanych przez Sygnity wymaga wysokojakościowych komponentów służących do przetwarzania i przechowywania dużych wolumenów danych. Produktami, które mogą sprostać tym wysokim wymaganiom są np. serwery IBM Power i pamięci masowe IBM Storage. Sprzęty te umożliwiają realizację wdrożeń systemów bankowych, wymagających przechowywania i przetwarzania ogromnych ilości danych. Sygnity poleca te produkty również w wypadku planowanych inwestycji w zakresie infrastruktury sprzętowej.

Zastosowanie pamięci masowych IBM Storage pozwala nie tylko zarządzać większą ilością danych, ale też zwiększa wydajność pracy i lepiej porządkuje przechowywane informacje, dzięki technologii Software Defined Storage (SDS), czyli Pamięci Masowo Zdefiniowanej Programowo. To rozwiązanie umożliwia w elastyczny sposób korzystanie z wielu chmur, zapewniając jednocześnie skalowaną i przyjazną w obsłudze infrastrukturę.

Serwery IBM Power przyspieszają natomiast pracę dzięki wbudowanej akceleracji sprzętowej Flash. Daje ona możliwość m.in. w błyskawiczny sposób zaimplementowania bazy danych, pozyskiwania nowych informacji oraz obsługi aplikacji do zaawansowanych obliczeń. W przypadku takich instytucji jak banki, bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa danych. To gwarantują systemy Power i AIX.