regulacjebankowe.pl

portal finansowy

Na czym polega oszczędzanie przy płaceniu kartą?
Finanse osobiste

Na czym polega oszczędzanie przy płaceniu kartą?

Choć regularne oszczędzanie stanowi doskonały sposób na poprawę kondycji finansów domowych, wielu Polaków wciąż ma problem ze skutecznym rozpoczęciem odkładania pieniędzy. Okazuje się jednak, że oszczędzać można nie tylko poprzez wrzucanie drobniaków do skarbonki, ale też w ramach regularnego płacenia w sklepach za pomocą karty płatniczej lub telefonu. Na czym polega taka forma oszczędzania pieniędzy?

Odkładanie procentu od wartości transakcji

Większość banków oferuje założenie specjalnego celu oszczędnościowego, w ramach którego od każdej płatności zostanie pobrany wyznaczony przez klienta procent wartości transakcji, który zostanie przelany na specjalne konto oszczędnościowe. W ten sposób każdy zakup, czy to w sklepie spożywczym, księgarni czy przez internet sprawi, że niewielka część wydanych pieniędzy zostanie odłożona. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia rozpoczęcie oszczędzania (co zdaniem ekspertów jest zawsze najtrudniejsze), ale też stanowi niezwykle wygodny sposób niewymagający większej motywacji – wystarczy włączyć tę funkcję na koncie w banku i wszystko będzie działo się automatycznie, bez ingerencji użytkownika. Co prawda kwoty te nie będą zbyt wielkie, ale po kilku miesiącach na koncie oszczędnościowym powinna pojawić się pokaźna, znacząca suma.

Korzystanie z promocji banku przy płatnościach kartą

Ponadto wiele banków współpracuje z różnymi firmami, które w zamian za reklamę lub preferencyjne warunki oferują atrakcyjne zniżki dla klientów banku. Forma owych upustów jest różna – raz są to procentowe rabaty naliczane od wartości zamówienia, innym razem zwrot części zapłaconych pieniędzy przy płatnościach o odpowiedniej wielkości, np. do otrzymania 10 zł zwrotu wymagany jest zakup za 200 zł. Co prawda zazwyczaj tych ofert nie jest zbyt wiele, ale banki dbają o to, by były one użyteczne dla klientów indywidualnych, dzięki czemu można często znaleźć atrakcyjne rabaty na produkty pierwszej potrzeby lub na paliwo w stacjach benzynowych. Korzystanie z promocji dostępnej w bankach to dodatkowy sposób na oszczędzanie przy płatnościach kartą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *