regulacjebankowe.pl

portal finansowy

jak szybko pomnożyć oszczędności
Finanse osobiste

Jak szybko pomnożyć oszczędności?

O tym, że regularne i sumienne oszczędzanie jest niezwykle istotne dla budowy dobrej kondycji finansowej gospodarstwa domowego, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Warto jednak zauważyć, że w zdecydowanej większości przypadków kwoty odkładane z comiesięcznej pensji są, nie oszukując się, dość niskie, a na dodatek same oszczędności tracą na wartości w wyniku inflacji. Jak szybko pomnożyć oszczędności i na tym nie stracić?

Jak bezpiecznie pomnożyć oszczędności?

Jeżeli chcesz bezpiecznie pomnożyć swoje oszczędności, powinieneś zastanowić się nad założeniem własnego portfela inwestycyjnego. Co prawda duża część osób boi się inwestowania środków i zamiast tego wybiera bezpieczne lokaty bankowe, ale ich oprocentowanie nie wystarcza do pokrycia kosztów inflacji, a wartość oszczędności z roku na rok topnieje. Dlatego warto jest zastanowić się nad rozpoczęciem zdywersyfikowanych, bezpiecznych inwestycji w kilka różnych rodzajów aktywów takich jak akcje spółek giełdowych, obligacje państwowe lub korporacyjne, metale szlachetne czy jednostki udziału w funduszach inwestycyjnych. Szczególnie atrakcyjna może być ta ostatnia opcja, bowiem na rynku można znaleźć zarówno fundusze inwestujące konserwatywnie, jak i agresywnie, dzięki czemu można łatwo dobrać ryzyko do preferencji bez konieczności posiadania dużej wiedzy.

Czy inwestowanie jest bezpieczne?

Na każdej inwestycji – nawet lokacie bankowej – można ostatecznie stracić, choć rzecz jasna są aktywa znacznie bezpieczniejsze od innych. Szczególnie zalecamy unikania inwestowania dużych sum w kryptowaluty czy derywaty, a także w nowe, dopiero startujące spółki giełdowe. Przed zainwestowaniem oszczędności należy się upewnić, że odpowiednio dywersyfikujemy swój portfel (czyli, innymi słowy, wprowadzamy do niego jak najwięcej różnorodności), dzięki czemu w przypadku straty na jednej z inwestycji nie grozi utrata całości kapitału. Przy zachowaniu dużej dawki rozwagi oraz odpowiedzialności można bezpiecznie i szybko pomnożyć posiadane oszczędności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *