regulacjebankowe.pl

portal finansowy

Jak negocjować z bankiem spłatę kredytu?
Kredyty

Jak negocjować z bankiem spłatę kredytu?

Kłopoty finansowe to najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się człowiekowi. Jeśli posiada się problem z pieniędzmi i do tego dochodzi jeszcze spłata kredytu, jedyne czego człowiek chce to zapaść się pod ziemie. Bank wyznacza określony termin spłaty kredytu, jeśli się tego nie zrobi, konsekwencje mogą być poważne. Do tego wszystkiego dochodzi stres oraz zagubienie, ponieważ życie stawia nas w sytuacji, w której tracimy kontrolę nad wszystkim.

Jak temu zaradzić?

Powinno się wykonać pierwszy krok, i zawalczyć o lepsze warunki spłaty kredytu, jeśli się tego nie zrobi, bank będzie przesyłał na adres wezwania do zapłaty. Jedyną i najkorzystniejszą rzeczą, jaką można zrobić w tym kierunku to napisanie wniosku, w którym trzeba będzie zgłosić się z prośbą do banku o pomoc w zadłużeniu. W takim piśmie najważniejsze jest zaproponowanie bankowi, rozwiązań, które mają na celu polepszenie sytuacji finansowej. Może być to rozłożenie kredytu na większą liczbę mniejszych rat, co zdecydowanie ułatwi jego spłacenie. Również, można wystąpić z prośbą o zawieszenie spłaty, na wskazany przez osobę czas. Ten ruch pozwoli zyskać więcej czasu, na zebranie określonej sumy pieniędzy. Bankowi można zaproponować wiele, wszystko będzie zależeć od zaangażowania w sprawę oraz od decyzji banku.

Jaka może być decyzja banku?

Po wysłaniu do banku pisma z prośbą o zmianę warunków spłaty kredytu trzeba oczekiwać na ich decyzję. Po rozpatrzeniu wniosku bank musi podjąć odpowiednie kroki, które nie koniecznie muszą być pozytywne. W odpowiedzi na pismo bank może przystać na prośbę, co zdecydowanie pomoże osobie tonącej w długach, jednak może też całkowicie ją odrzucić, co sprawi tej osobie kolejne rozczarowanie. Bank również będzie w stanie zaproponować własne rozwiązanie, z którym będzie można się zapoznać i finalnie podjąć decyzję. W większości przypadków placówki bankowe pozytywnie rozpatrują owe wnioski, dlatego też trzeba wykazać się trzeźwością umysłu i nie zwlekać z problemem, a od razu napisać takie pismo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *